Własny prąd dzięki dofinansowaniu – jak skorzystać z programu wsparcia dla fotowoltaiki? – Eko-on.pl
instalacje fotowoltaiczne

Własny prąd dzięki dofinansowaniu – jak skorzystać z programu wsparcia dla fotowoltaiki?

Marzenia o ekologicznym domu często od lat „leżą na półce”, bo choć potrafimy promować dbanie o środowisko, to rzadko mamy do dyspozycji wystarczające fundusze, by podjąć takie działania. Dobrze jednak, że w naszym kraju działają programy i dofinansowania, które zachęcają do instalowania urządzeń działających w oparciu o odnawialne źródła energii i to niższym kosztem. Jednym z nich jest popularny program rządowy Mój Prąd, który pozwala na otrzymanie dotacji do zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych. Dowiedz się o nim więcej!

Na czym polega program Mój Prąd?

Mój Prąd to program rządowy mający na celu wsparcie własnej produkcji energii elektrycznej z uwzględnieniem ochrony środowiska. Pomaga ograniczać negatywne działanie szkodliwych gazów do atmosfery, które uwalniane są przez elektrociepłownie produkujące prąd. Program ten zakłada dofinansowanie 90% kosztów kwalifikowanych i jest kierowany do właścicieli budynków jednorodzinnych, zarówno tych, którzy planują budowę nowych domów, jak i tych, którzy już takie posiadają.

Program Mój Prąd pozwala m.in. na realizację instalacji fotowoltaiki, czyli systemu pozyskiwania energii ze słońca. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie w miastach, które borykają się z problemem smogu, takich jak Kraków. Dofinansowanie do fotowoltaiki jest więc bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla mieszkańców tego miasta.

Fotowoltaika Boguchwałowice

Na co jest przyznawane dofinansowanie?

Środki z programu Mój Prąd można przeznaczyć na montaż instalacji fotowoltaicznej, dodatkowo warto zapoznać się z programem Czyste Powietrze, który pozwala także na wymianę starego pieca na ekologiczny system ogrzewania, docieplenie budynku, wymianę okien czy drzwi na bardziej energooszczędne. Dofinansowanie obejmuje nie tylko koszty związane z montażem oraz uruchomieniem instalacji, ale także należność za projekt, doradztwo energetyczne czy nadzór inwestorski.

Skorzystaj z programu Mój Prąd w zakresie fotowoltaiki

Decydując się na dofinansowanie do fotowoltaiki w Krakowie, możesz cieszyć się szeregiem korzyści. Fotowoltaika to technologia, która pozwala na samodzielne wytwarzanie prądu z odnawialnego źródła, jakim jest słońce. Dzięki temu jesteś w stanie znacząco zredukować rachunki za prąd oraz stać się bardziej niezależnym energetycznie.

Instalacja paneli fotowoltaicznych przyczynia się także do poprawy jakości powietrza. Wykorzystanie energii słońca nie generuje bowiem żadnych szkodliwych emisji, dzięki czemu przyczyniamy się do ograniczenia smogu.

Podsumowując, program Mój Prąd to doskonała inicjatywa, która umożliwia inwestowanie w alternatywne źródła energii. Dofinansowanie do fotowoltaiki stanowi realne wsparcie dla tych, którzy chcą dbać o środowisko i poprawić jakość powietrza w swoim otoczeniu. Dzięki temu możliwe jest zarówno ograniczenie emisji szkodliwych substancji zanieczyszczających atmosferę jak i obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem domu. Zapraszamy więc do zapoznania się z zasadami programu i skorzystania z jego możliwości. Gwarantujemy, że satysfakcja z czystego powietrza oraz niższych rachunków za prąd będzie nieoceniona.

Podziel się ze znajomymi!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email