Instalacje pomp ciepła | Eko-On Kraków, Wieliczka, Balice, Mszana Dolna, Bochnia

POMPA CIEPŁA

OSZCZĘDNE OGRZEWANIE

Ciepło odzyskane z powietrza

Wysokie koszty utrzymania budynku mieszkalnego wiążą się niemal w większości z jego ogrzewaniem. To niestety za nie obecnie płaci się ogromne sumy. Pompy ciepła są w stanie zapewnić użytkownikom niższe rachunki za ogrzewanie przez nawet 50 lat. To niezawodne, oszczędne, a także ekologiczne rozwiązanie, które w połączeniu z elektrownią fotowoltaiczną pozwala na duże oszczędności!
Pompa ciepła to niskotemperaturowe urządzenie grzewcze wykorzystujące energię cieplną. Ogromne ilości tej energii znajdują się w naturalnych pokładach ziemi, powietrza oraz wody. Zasada działania pompy oparta jest na typowych, zachodzących w niej przemianach fizycznych, czyli: parowaniu, sprężaniu, skraplaniu, a także rozprężaniu.

Dlaczego warto zamontować pompę ciepła?

 • Nie wymaga posiadania komina oraz kotłowni.
 • Jest jednym z najtańszych źródeł ciepła w eksploatacji.
 • Pompa ciepła praktycznie nie wymaga obsługi.
 • Realny czas zwrotu takiej inwestycji wynosi od 5 do 7 lat.
 • Przy odpowiedniej eksploatacji jej żywotność wynosi nawet 50 lat.
 • W letnie dni może także ochłodzić pomieszczenia, podnosząc jednocześnie komfort w budynku.
 • Jest EKO.
 • Banki oferują korzystne, niskooprocentowane pożyczki na działania proekologiczne, w tym na pompę ciepła – przyznawane są dotacje m.in. w ramach programu Czyste Powietrze lub Moje Ciepło.

Jaką pompę ciepła wybrać?

Pompa ciepła powietrze-powietrze (istnieje także wersja: powietrze-woda) jest optymalnym rozwiązaniem wśród technologii odzysku energii termicznej z otoczenia. Koszt jej założenia w porównaniu z pompami gruntowymi jest znacząco niższy, a wydajność w obecnym klimacie niezwykle zadowalająca. Powietrzna pompa ciepła jest także nieco łatwiejsza w serwisowaniu, a jej żywotność porównywalna z droższymi tego typu rozwiązaniami. Ogrzewanie domu takim ekologicznym systemem, jakim jest powietrzna pompa ciepła, uwalnia jego użytkownika od szkodliwych produktów spalania emitowanych przez kotły na paliwo stałe. Producenci Panasonic czy Stiebel Eltron zadbali również o to, aby pompa ciepła zapewniała komfort, a jej używanie generowało oszczędności.

Pompa ciepła

+ fotowoltaika

= połączenie idealne

Jednoczesne posiadanie pompy ciepła i elektrowni fotowoltaicznej jest nie tylko opłacalne, ale także ekologiczne. Powietrzne pompy ciepła do c.w.u. (w tym jedna z najważniejszych części tych urządzeń, czyli sprężarka) korzystające z odnawialnych źródeł energii potrzebują energii elektrycznej. Przydomowa elektrownia fotowoltaiczna pozwoli na produkcję prądu potrzebnego do pracy pompy. Taki ekologiczny system ogrzewania, wspierany prądem produkowanym z promieni słonecznych, to skuteczna walka nie tylko z drogim opałem czy energią elektryczną, lecz także ze smogiem. W ten sposób poprawiamy komfort życia zarówno swój, jak i osób z najbliższego otoczenia. Z tego powodu coraz więcej domów powinno posiadać tego rodzaju ekologiczne, tanie ogrzewanie.
pompy-na-steonr-1-1024x1024

Montaż pompy ciepła

Należycie zaprojektowany układ pompy ciepła gwarantuje jej prawidłowe działanie przez długie lata. Zarówno projekt, jak i sam montaż muszą być dostosowane do parametrów budynku, który ma być ogrzewany przy pomocy pompy. Jako doświadczeni specjaliści jesteśmy w stanie przeprowadzić profesjonalny montaż pompy ciepła. Oferujemy wstępną analizę obecnego stanu układu grzewczego oraz odpowiednie zaprojektowanie nowego – zgodnie z wytycznymi klienta. Założenie, a więc zamontowanie pompy ciepła, to dla nas przysłowiowa pestka! Jeśli nie jesteś pewien tego rozwiązania, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Daj się przekonać do instalacji (montażu) pompy ciepła, a my wykonamy swoją pracę od A do Z!

Sprawdzone instalacje grzewcze

Często projektujemy oraz wdrażamy instalacje PV kompatybilne z pompami ciepła. Takie systemy grzewcze, wykorzystujące do pracy energię pozyskaną z promieni słonecznych, stają się jeszcze bardziej ekologiczne oraz wydajne. Co więcej, skonstruowane w ten sposób układy ogrzewające zarówno dom, jak i wodę użytkową, połączone z tymi produkującymi prąd, są źródłem sporych oszczędności.

Ogrzewanie elektryczne – alternatywa lub dodatkowe rozwiązanie grzewcze

Stawiamy również na podłogowe ogrzewanie elektryczne czy innego rodzaju rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii. Wspomniane układy pompy ciepła powietrze-powietrze korzystające z prądu produkowanego z elektrowni PV sprawdzają się w wielu kombinacjach. Zależnie od potrzeb klienta można ogrzewać budynek pompą ciepła, a częściowo poprzez ogrzewanie elektryczne.

Same zalety

 • Dzięki połączeniu tych dwóch eko rozwiązań inwestycja szybciej się zwróci.
 • Indywidualny wkład w likwidację smogu oraz w walkę z globalnym ociepleniem klimatu.
 • Bardzo niskie koszty (jedna z najtańszych opcji) ogrzewania, przygotowywania ciepłej wody czy też chłodzenia budynku w lecie.
 • Możliwość wykorzystywania przez powietrzną pompę ciepła powietrza obiegowego, tj. zawartego w pomieszczeniu, w którym jest zamontowana.
 • Brak kosztów budowy i utrzymania komina oraz kotłowni.
 • Produkcja prądu, a także ciepła dzięki własnym instalacjom.
 • Niezależność pompy ciepła od temperatury i warunków pogodowych panujących na zewnątrz.
 • Pompa ciepła sprawdzi się również do podgrzania wody w basenie.
 • Brak konieczności inwestowania w opał.
Działamy głównie w województwie małopolskim – w Krakowie i okolicach. Zrealizowaliśmy już sporo projektów na północy regionu, w takich miejscowościach jak: Węgrzce, Balice, Zabierzów, Miechów, Krzeszowice czy Modlnica, a także w tych dalej wysuniętych. Są to m.in. Łazy czy Michałowice. Oprócz tego realizujemy przedsięwzięcia z zakresu systemów OZE również na południu Małopolski. Wielu klientów z położonych na południe od Krakowa – Pcimia, Szarowa, Mszany Dolnej, Nowego Targu oraz Sułkowic – przekonało się, że jesteśmy godnym zaufania wykonawcą układów pomp ciepła lub PV. A może miejscem Twojego zamieszkania jest Brzesko czy położone bliżej Krakowa Wadowice, Dobczyce, Niepołomice, Dąbrowa, Wieliczka, Myślenice, Gdów bądź Bochnia i jesteś zainteresowany naszą ofertą? Koniecznie się do nas zgłoś! Pomożemy Ci wybrać najlepszą pompę ciepła, np. typu Split czy też Monoblok do Twojego domu. Oczywiście niezależnie od miasta zamieszkania pomagamy każdemu klientowi, który chciałby zmniejszyć swoje rachunki za ogrzewanie oraz prąd. Nasze rozwiązania są długofalowe, dlatego postawienie na pompę ciepła, podłogowe ogrzewanie elektryczne czy instalację fotowoltaiczną to doskonała inwestycja.
Przekonaj się o tym sam, wybierając tani system ogrzewania!

Realizacje

Zainteresowany?

Zapraszamy do kontaktu!
Pomożemy w doborze rozwiązania odpowiedniego dla Twoich potrzeb!