Mój Prąd 6.0. Zasady i warunki | Eko-On
image 4-min

Mój Prąd 6.0

Od momentu powstania program Mój Prąd cieszy się ogromnym zainteresowaniem oraz uznaniem wśród wielu osób. Jego najnowsza wersja również budzi spore zaciekawienie. Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, czym jest ta inicjatywa, już tłumaczymy. To projekt rządu, który ma na celu promowanie odnawialnych źródeł energii poprzez dofinansowanie instalacji paneli fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych. Co się zmieni w najnowszej modyfikacji? Sprawdźmy!

Z tego wpisu dowiesz się

Fotowoltaika: program dofinansowań

Fotowoltaika w Polsce rozwija się dynamicznie, m.in. za sprawą wciąż rosnącej świadomości ekologicznej, jak również dzięki wsparciu ze strony rządu oraz organizacji pozarządowych. Wraz z prężnym postępem technologicznym, a także oferowaną pomocą finansową dla instalacji fotowoltaicznych można wciąż spodziewać się znacznego wzrostu zainteresowania tą formą energii.

Mój Prąd 6.0 – kiedy rusza program?

Od kiedy rusza program Mój Prąd 6.0 – to pytanie zadaje sobie wiele osób prowadzących gospodarstwa domowe, chcących skorzystać z odnawialnych źródeł energii elektrycznej na własne potrzeby. Wszystko po to, aby obniżyć rachunki za prąd, jak również zabezpieczyć się przed negatywnymi konsekwencjami wzrostów cen. Oficjalnej odpowiedzi ze strony NFOŚiGW w wywiadzie dla Globenergia.pl udzielił Zastępca Prezesa Zarządu Robert Gajda: W tej chwili mamy zakończony nabór do „Mojego Prądu 5.0″, już są zapytania o 6.0. Nie rozpoczniemy dopóty, dopóki nie zakończymy tamtego projektu. Mamy jeszcze do rozliczenia ponad 30 tys. wniosków. Mamy nadzieję, że w czwartym kwartale (koniec trzeciego lub początek czwartego) uda nam się uruchomić szóstą edycję. W związku z tym na dokładną datę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Moduły fotowoltaiczne

Dofinansowanie do fotowoltaiki

Dowiedz się więcej

Dla kogo będzie dofinansowanie i na jakich warunkach?

Środki potwierdzone w ramach programu Mój Prąd 6.0 to 400 000 000 złotych. Tyle pieniędzy będzie do rozdysponowania wśród osób, których wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony. Kogo obejmie dofinansowanie i ile będzie ono wynosiło? Dokładna kwota, którą będzie można otrzymać, tak samo jak obowiązujące warunki, nie są jeszcze podane do wiadomości publicznej. Pomimo braku kilku informacji wiadomo, że o dotację mogą ubiegać się zarówno osoby fizyczne, jak i więksi inwestorzy czy przedstawiciele firm.

Instalacja fotowoltaiczna – jej założenie oraz rozwój pod postacią inicjatyw takich jak Mój Prąd 6.0 – to dobry krok w kierunku sektora energii odnawialnej i w walce ze zmianami klimatycznymi. Dzięki takim programom coraz więcej osób może zaangażować się w produkcję własnego prądu, co nie tylko przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2, ale też znacznie obniża rachunki. Tego typu ogromne przedsięwzięcie rządu przynosi liczne korzyści materialne, jak również ekologiczne.

Podziel się ze znajomymi!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email